I moduł szkolenia „MEDYCYNA MANUALNA wg FRSc”
W dniach 15-18 kwietnia nasze fizjoterapeutki wzięły udział w pierwszym z czterech modułów szkolenia „MEDYCYNA MANUALNA wg FRSc”, które jest możliwe dzięki dofinansowaniu z KFS. Łączna kwota szkolenia wynosiła 22 500,00 zł. Środki z Krajowego Funduszu Szkoleniowego mają na celu wspieranie inwestycji w kształcenie ustawiczne pracowników i pracodawcy.
Ośrodek od kilku lat składa wnioski do Powiatowego Urzędu Pracy w Tomaszowie Mazowieckim w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS) i po raz kolejny uzyskał dofinansowanie w kwocie 18 000,00 zł ze środków publicznych. Dzięki temu nasi pracownicy mogą stale rozwijać swoje umiejętności oraz podnosić swoje kwalifikacje zawodowe.
Na czym polega szkolenie oraz czym jest medycyna manualna?
Jest to dział medycyny zajmujący się diagnozowaniem i leczeniem wykrytych odwracalnych zmian czynnościowych narządu ruchu. Fundamentem medycyny manualnej w autorskim ujęciu Radosława Składowskiego jest koncepcja Pięciu Układów Regulacyjnych. Gruntowna znajomość anatomii i fizjologii w połączeniu z umiejętnością posługiwania się zasadami funkcjonowania pięciu układów regulacyjnych oraz z manualną biegłością w technikach leczniczych opracowanych przez Składowskiego pozwalają często na spektakularne przywrócenie stanu szeroko rozumianej prawidłowej funkcji jak i utrzymanie stanów, które zapobiegają pogłębianiu się patologii.
Czego nauczą się nasi pracownicy po ukończeniu szkolenia?
– przywracania stanów prawidłowej funkcji naszego organizmu, głównie narządu ruchu,
– zatrzymania postępu chorób,
– spowolnienia postępowania procesów chorobowych, których nie da się zatrzymać,
– przyspieszenia gojenia urazów (skręceń, złamań, stłuczeń) i zapaleń,
– wpływu na przywrócenie homeostazy narządów wewnętrznych co prowadzi do ich autoregulacji i wychodzeniu z chorób wewnętrznych, metabolicznych i niektórych neurologicznych.